[:tr]Burak Büyükdemir[:]

burakbuyukdemir

[:tr]Burak Büyükdemir[:]

[:tr]1972 yılında Gölcük’te doğan Burak Büyükdemir 1990 yılında Kocaeli Anadolu Lisesini bitirmiştir. Eğitim hayatına İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümü ile devam etmiş ve 1991 yılında Orhan Karakullukçu ödülünü kazanmıştır. TÜBİTAK başarı bursu ile okuduğu bölümünü 1994 yılında birincilikle bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansını 1997 yılında tamamlamıştır. 2000 yılında Columbia üniversitesinde “E-Commerce: Creating Strategic Advantage” konulu yönetici eğitimi programına katılmıştır.

1995 Interbank yönetici eğitim programına katılarak iş hayatına 1995 ile 1997 yılları arasında bankacılık sektöründe başlamıştır. 1997 Yılında Ahmet Dallı Bankacılık yarışmasında “Internette Bankacılık” projesi ile ödüle layık görülmüştür. Askerlik görevinden sonra 1998-1999 yılları arasında Intertech firmasında “İş geliştirme Yöneticisi” olarak görev almıştır. 1999 yılından 2002 yılına kadar “Vestelnet’te Veezy Go” projesinin hayata geçirilmesinde önemli roller almış ayrıca şirkette  “Elektronik Ticaret ve Mevcut Müşteriler Müdürü” olarak çalışmıştır. Türkiye’de internet içerik projelerinin desteklenmesi projesini yürütmüştür.

2002 -2003 yılları arasında Habertürk Televizyonunda “com.tr” adlı teknoloji programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir. 2005 yılında Türk Eğitim Vakfı ve Alman Hükümeti bursu ile Berlin İşletme ve Teknik Üniversitesinde Uluslararası İşletme Yüksek Lisans programını en iyi derece ile bitirmiştir. 2000 yılında 2 adet internet firmasına  kurucu ortak olmuştur. Şirketler şu anda bilgi teknolojileri alanında faaliyet göstermektedir. Eweek, Vee-mail, Bthaber ve birçok sektör dergisinde 1998’den bu yana internet, elektronik ticaret ve yeni ekonomi konularında makaleler yazmış, konferans ve seminerler vermiştir. Veezy aboneleri için Vee-mail dergisinin müdürlüğünü yürütmüştür.Radyo kozmos 92.3 de “Yeni Ekonomi Dersleri” programını hazırlayıp sunmuştur.

“Kümesteki Kartal Neden Uçamaz” adlı Türkiye’deki internet şirketlerinin kuruluş hikayelerini anlattığı kitabın yazarıdır. Internet üzerinde faaliyet gösteren firmalara kurucu ortak olmuştur. Goril AŞ’nin kurucu ortağıdır. Goril AŞ’ nin projesi olan, internet girişimcileriyle yatırımcıları biraraya getiren Etohum’un kurucusudur. Yarı zamanlı olarak İTÜ’de elektronik ticaret stratejileri dersi vermektedir.İş hayatının yoğun temposunun yanında dalış, rüzgar sörfü, yüzme sporlarıyla da ilgilenmiştir.[:]

Yorumsuz

Bir Cevap